Harry Potter 1

Hp1 měl největší tržby!

8. února 2009 v 18:27 | Cho*
Hlavní představitelé Daniel Radcliffe, Emma Wtason a Rupert Grint, kteří na výsluní přišli díky natáčení Harry Potter série; a Gary Oldman, který si ve stejném filmu zahrál Siriuse Blacka, byli zařazeni do řebříčku Box Office Mojo People Index, který zveřejnil jejich tržby od uvedení Kamene mudrců.

Po uvedení Prince dvojí krve se společně s doposud pěti natočenými díly Harryho Pottera a dabování animované pohádky The Tale of Despereaux, majetek Emmy Watson vyšplhá až na 1, 461 miliard dolarů, čím jí Box Office udělil 50. místo v řebříčku. Nejvíc Emma vydělala na Kameni mudrců, až 317, 6 milionů dolarů. Do řebříčku však nejsou započítány různé jiné tržby a tržba z filmu Baletní střevíčky.

Majetek Ruperta Grinta se s doposud natočenými Harry Potter filmy, Lekcií řízení a novým Princem dvojí krve rovná 1, 411 miliard dolarů. Jeho nejvyšší tržby získal taktéž jak u Emmy natáčením Harryho Pottera a kamene mudrců. V řebříčku je na 60. pozici. Do rozpočtu však enní zapojen film Cherrybomb, na kterém zatím Rupert ještě nezbohatl.

Je podivuhodné, že Daniel Radcliffe se umístnil až na 61. místě v řebříčku nejbohatších lidí světa. Za všechny Harry Potter filmy včetně Prince dvojí krve a December Boys, Dan vydělal 1, 411 miliard dolarů., co ho řadí na pozici hned po Rupertovi. Rozdíl mezi Danem a Rupertem je 200 000 dolarů. Do výdělku není započítána tržba z divadelní hry Equus, ani filmová role v My Boy Jack. Se spočítáním i nepočítaných filmů by Dan předběhl i Emmu Watson. Nejvíc si Dan vydělal taktéž na Kameni mudrců.

Předpokládáme, že na natáčení posledních dvou filmů z Potter série, Relikvie smrti I a Relikvie smrti II si trio hlavních představitelů připíše na svá konta dalších 300 milionů amerických dolarů.

Hp1

25. října 2008 v 22:18 | Cho*
Vzpomínáte ještě na úplně první film z kouzelnického světa? Asi ano, jedná se totiž o kouzelný Kámen mudrců.
Vzniku tohoto filmu, který spatřil světlo světa v roce 2001, ale předcházelo velké utrpení. Film se rodil s obtížemi, a tak nakonec muselo docházet k mnoha kompromisům před i za kamerou...
  • Před natáčením HP1 uvedla J.K.Rowlingová podmínku - všechny hlavní postavy musí hrát britové. Tvůrci filmu její žádosti vyhověli se 2 výjimkami. Richard Harris pocházel z Irska a Zöe Wanamaker z Ameriky.
  • Mourovatá kočka, která hrála zvířecí podobu profesorky McGonagallové během natáčení utekla. Naštěstí se zase po dvou dnech vrátila a v natáčení se mohlo pokračovat.
  • Na roli profesora Quirrella byl původně zvažován i David Thewlis, kterého můžeme vidět v HP3 jako profesora Lupina.
  • O roli Harryho se ucházelo spoustu herců. Mezi nimi byl i Tom Felton, ten však nakonec získal roli Harryho nepřítele Draca Malfoye. Na roli Harryho byl dále zvažován i Gabriel Thomson a Liam Aiken. Aiken byl nejprve pro roli vybrán, poté se ovšem zjistilo, že není Brit, a tak ho tvůrci kvůli žádosti J.K.Rowlingové, museli vyhodit.
  • Mezi kandidáty na režírování HP1 byli: Steven Spielberg, Jonathan Demme, Brad Silberg, Terry Gilliam. Rowlingové se nejvíce líbil Gilliam, ovšem nakonec byl vybrán Chris Columbus, díky svým zkušennostem s dětskými herci.
  • Matku Harryho - Lily Potterovou - dostala příležitost si zahrát samotná spisovatelka HP - J.K.Rowlingová. Ta ovšem odmítla se slovy: "Nedokážu jen tak vystřihnout herecký výkon, i kdyby to znamenalo tam jenom stát a kynout. Určitě by se při tom něco zvrtlo."

Promo Harryho z HP1

5. října 2008 v 12:37 | Cho*
Hezký!!! Tam byl ještě roztomilej!

New obálka na Hp1

30. září 2008 v 16:45 | Cho*
mamlasek.blog.cz

Ukrajinský HP1

28. září 2008 v 19:18 | Cho*

Slavíme!!!

23. září 2008 v 21:34 | Cho*
Víte že dnes je to přesně deset let od vydání prvního dílu Harryho Pottera ?
Ano ano už je to tak před deseti lety (na den přesně) vyšla kniha Harry potter a Kámen mudrců
neuvěřitělný jak ten čas letí co ?

Hp1 natáčení

13. září 2008 v 18:03 | Cho*
Na 4 fotky z natáčení Kamene mudrců, se můžete podívat v pokračování článku.

2new fotky z HP1

5. září 2008 v 21:23 | Cho*

New fotky z HP1

28. srpna 2008 v 11:52 | Cho*

2. výtisk HP1

14. srpna 2008 v 17:14 | Cho*
The Hereford Times dnes oznámil, že se druhý výtisk kopie knihy Harry Potter a Kámen Mudrců prodal na aukci za 2 101 Liber (64 221 Kč).
Rob Harkins, majitel, ji koupil za pár set liber před 2 lety, věděl, že výtisků bylo pouze asi 500 tohoto druhu.
"Druhý výtisk je stejně vzácný jako první - je to velmi cenná kniha a tak je zřejmé, že by ji někdo dal do prodeje," řekl.
"Byl jsem na prodeji knih, ale nikdy by mě nenapadla reakce jako je tato."
 
 

Reklama