NEW

Zisk po 26dnech premiér

17. srpna 2009 v 11:32 | Cho*
Po 26 dnech od premiéry šestého Potter filmu překročily jeho celkové celosvětové zisky hranici 800 milionů US $.
Po rozměnění na drobné, americké kiná vybrali na lístcích 273, 8 milionů amerických dolarů. Zisky Prince Dvojí Krve z ostatních zemí světa překročily polovinu miliardu částkou 542,2 milionu dolarů, což dohromady představuje něco přes 816 milionů US $. V žebříčku nejziskovějších filmů všech dob mu aktuálně patří 21. místo, přičemž se mu podařilo porazit už i Cuarónův třetí díl vězně z Azkabanu.

Michelle Obamová na natáčení?

10. června 2009 v 15:37 | Cho*
Rodina amerického prezidenta Barracka Obamy se netají tím, že patří k fanouškům Harryho Pottera. Z tohoto důvodu si americká první dáma Michelle Obamová spolu s dcerami Mali a Sashou nenechali ujít možnost účastnit se na dnešním natáčení filmu Harry Potter a Relikvie smrti.

Podle informací deníku The Daily Mail má prominentní rodina navštívit filmová studia Pinewood, kde se právě v těchto dnech nacházejí kulisy pro natáčení scén v Godricově dole. Po studiu je má doprovázet šéf Warner Brothers UK, přičemž se mají setkat i s Danielem Radcliffem a Emmou Watson, kteří jsou hlavními protagonisty scén v Godricově dole.

Zástupci z Pinewood Studios potvrdily, že návštěva byla přísně tajná a dopředu o ní vědělo jen několik zainteresovaných lidí.

Možná si vzpomínáte na rozhovor s Danielem Radcliffem z ledna tohoto roku, v němž herec veřejně Obamovi navrhl návštěvu filmových studii. Tento návrh mu tedy z části vyšel. Původně však chtěl Obamu doprovázet osobně

Další fotky z natáčení

30. května 2009 v 13:17 | Cho*
21. 4. 2009 - náměstí Piccadily, LondýnNominace herců z HP na Sattelite Awards 2008

4. prosince 2008 v 16:55 | Cho*

Hned několik herců z Harryho Pottera bylo nominovaných na Sattelite Awards 2008! Odevzdávání cen se uskuteční 14.12. 2008 v Los Angeles. Nominované najdete níže.

Ralph Fiennes (Voldemort) nominaci získal díky filmu Bernard a Dorris.
Julie Waltres (paní Weasleyová) zazářila ve filmu Filth: The Mary Whitehouse Story.
Jason Isaacs (Lucius Malfoy) za práci ve filmu Brotherhood.
David Tennant (Barty Skrk mladší) byl nominován za Doctor Who.
Brendan Gleeson (Alastro Moody) ve filmu In Bruges.
Emma Thompson (Sibyla Trelawneyová) byla nominována za Brideshead Revisited.
Emmy Watson (Hermiona Grangerová) + Robbieho Coltrana (Rubeus Hagrid) za hlasy v animovaném film The Tale of Despereaux

Bajky v ČR

30. října 2008 v 22:01 | Cho*
ALBATROS nakladatelství, a. s., uvede český překlad knihy Bajky barda Beedleho
ve čtvrtek 4. prosince, tedy v ten samý den, kdy kniha prožije svou světovou premiéru.
Nejnovější knihu Joanne K. Rowlingové, kterou napjatě očekávají především fanoušci Harryho Pottera, budou moci domácí knihkupci začít prodávat již minutu po půlnoci.
Bajky barda Beedleho přeložil do češtiny Pavel Medek, překladatel většiny románů o Harry Potterovi. Doporučená maloobchodní cena je 249 Kč, kniha v pevné vazbě má 128 stran."

Interview

5. října 2008 v 12:11 | Cho*
The Kilmarnock Standard udělal interview s firmou Lochaven International Ltd, která vyrábí hábity pro studenty Bradavické školy ve všech Harry Potter filmech od Tajemné Komnaty.

Marketingový ředitel této firmy, Heidi Daniel řekl:
"Warner Brothers, který realizuje Potterovské filmy, nás kontaktoval a požádal nás, aby jsme do filmů vyráběli hábity. Byli velmi spokojení s kvalitou."
"Od té doby, co jsme začali vyrábět hábity, je to pro naši společnost celkem zajímavý příběh. Hodně lidí však neví, že mikiny a trička jsou vyrobeny v naší továrně."
"Je to úžasné, když se zamyslíte, jak jsou tyto filmy populární. A to je něco, na co může být Lochaven pyšný."

Keith Murray, vlastník firmy prozradil, že v budoucnosti se možná bude prodávat Potterovské oblečení i na veřejnosti:
"Dostáváme e-maily od fanoušků knih a filmů z celého světa, jestli si i oni nějaký hábit mohou koupit."
"Neexistuje pádný důvod, proč by jsme je nemohli prodávat, nejsme na trhu moc aktivní, ale tyto kousky jsou dost vzácné."
"Naše kvalita a schopnost produkovat v relativně malých sériích ve Skotsku, nám dovoluje práci ve fimovém průmyslu."
"Šaty jsou velmi atraktivní a jsou neoddělitelnou součastí Harryho Pottera. Existuje taky velká souvislost mezi Skotskem a filmy, je skvělé být její součástí."
mamlasek.blog.cz

Miriam Margolyes se vrátí jako profesorka Prýtová

27. září 2008 v 9:48 | Cho*
Herečka Miriam Margolyes, která si v Tajemné komnatě zahrála profesorku Prýtovou na hodinách bylinkářtsví potvrdila, že si zahraje v Relikvicích smrti.
Zatím není známo v jaké části, ale zřejmě až v té druhé díky bitvě o Bradavice. Miriam tuto novinku potvrdila při propagaci na svém novém filmu How to Lose Friends and Alienate People.mamlasek

POpis new fotky

18. září 2008 v 19:56 | Cho*
Přestože je premiéra filmu Princ dvojí krve přesunutá až na červenec 2009, Warner Bross nás stále zásobuje novými fotkami z tohoto filmu. Nyní se objevila další fotka. Jsou na ní zobrazeni Harry, Lenka a Filch. Tato fotka odhaluje i něco z děje:

Něco novýho!!

18. září 2008 v 19:48 | Cho*

100% podívat

8. září 2008 v 20:25 | Cho*
V sobotu 7.9. proběhlo v Chicagu tajné testovací promítání nedokončené verze filmu. V článku najdete překlad toho nejdůležitějšího.
Pozor, článek obsahuje *SPOILERY* z šestého filmu!
 
 

Reklama